wrażliwe kopyta

/ 17 odpowiedzi

Moja klacz ma szczególnie wrażliwe kopyta, spacer szczególnie po struganiu to dla niej męczarnia. Nie mogę na to patrzeć ; ( Znacie jakieś sposoby na zmniejszenie wrażliwości kopyt, może jakieś środki farmakologiczne?

Kania

środki przedewszystki no i dobrze też myć strzałkę wodą.Bo jak koni ma mocne kopyta to nie trzeba jak jest podkuty to robić mu przerwy od nich bo koni w roku  jak jest podkuty  to przez  3 tygodnie nie chodzić podkuty :) Nie wiem ja nie miałam takich problemów:)  (2010/03/02 14:59)

wtorkowa

Co dla Ciebie oznaczają słabe kopyta?

Może kuracja biotyną? Wzmacnia ona słabe kopytka.

(2010/03/13 21:07)

deHerblay

Jeśli koń nie może chodzić normalnie w dzień po werkowaniu to znaczy, że jest źle rozczyszczany. (2012/03/29 19:37)

Wikusioweziowata

Chciałam coś powiedzieć, ale potem spojrzałam - deHerblay mnie wyprzedziła.

Może być źle strugany albo źle karmiony i przez to nie dostawać wystarczająco związków chemicznych potrzebnych do funkcjonowania organizmu, ale to złe struganie jest raczej bardziej prawdopodobne. Proponuję zmienić kowala, napisz (na privie jak chcesz) skąd jesteś, może znam jakiegoś dobrego kowala w okolicy :) (2012/03/29 20:46)

AgnieszkaQ

dokładnie, też o tym pomyślałam, złe rozczyszczanie. Nie chodzi o to że np kowal jest do bani a może się okazać że jest nie odpowiedni dla twojego konia. Przed najbliższym rozczyszczaniem wezwij kogoś innego i wtedy zobaczysz. Może się okazać, że będzie potrzebne kucie korekcyjne (nie wiemy jak te kopyta są zrobione). (2012/03/31 11:20)

Poziomka97

Możliwe że ma bardzo słabe i wrażliwe kopyta to nie znaczy że kowal jest zły czy coś takiego ma mało witamin prawdopodobniespróbuj smarować kopyta ''Smarem do kopyt z dziegciem'' .  (2012/03/31 23:53)

deHerblay

Z opisu wynikało, że problem pojawia się po rozczyszczaniu, więc jest związany z kowalem. Nawet przy słabej jakości rogu werkowanie nie powinno powodować sztywnego chodu.

Możliwe że ma bardzo słabe i wrażliwe kopyta
Co wg Ciebie znaczą "wrażliwe kopyta"? (2012/04/01 16:45)

horselover

Ja bym zmieniła kowala i zobaczyła jakie będą efekty :) (2012/04/02 11:45)

Tynaa91

Jeżeli koń chodzi w przerośniętych kopytach  przez pewien czas (nie jest po prostu rozczyszczany regularnie) to po werkowaniu też się tak dzieje. Mam nadzieję, że Ciebie to nie dotyczy.
Jeżeli natomiast rozczyszczasz go regularnie to wina faktycznie może leżeć po stronie kowala...
(2012/04/02 13:36)

paulohorses

Witam

jeśli mogę prosić o zdięcia kopyt z boku i z przodu oraz z tyłu i podeszwę to powiem Ci dokładnie co się dzieje.

Najprawdopodobniej jest źle werkowany i strzałka o raz piętka nieprawidłowo się rozwijają

co powodują ich dysfunkcję, co prowadzi do boleści kopyt.

pozdrawiam Paweł

paulohorses@o2.plhttp://www.facebook.com/Werkowanie

(2012/12/18 21:59)

paulohorses

Witam

jeśli mogę prosić o zdięcia kopyt z boku i z przodu oraz z tyłu i podeszwę to powiem Ci dokładnie co się dzieje.

Najprawdopodobniej jest źle werkowany i strzałka o raz piętka nieprawidłowo się rozwijają

co powodują ich dysfunkcję, co prowadzi do boleści kopyt.

pozdrawiam Paweł

paulohorses@o2.plhttp://www.facebook.com/Werkowanie

(2012/12/18 22:03)

zuza-korabik

Witam, mam pewien problem z kopytami u konia, przy pietkach i koronce z przodu pojawily sie dziurki i nie bardzo wiem co to jest, ani co z tym robic. czy powodem moze byc przesuszenie a nastepnie zawilgocenie kopyt? (2014/08/10 17:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Lecytyna

Polecam Biotynę Pavo

Czy ktoś stosował Biotiderm? Jak często należy go podawać ( codziennie, 2-3 razy w tyg ) ? (2014/10/01 09:29)

użytkownik29299

popieram... mamy konie od 2 lat... na poczatku werkowanie co 6 tygodni: konie po tym przez 2 tygodnie nie mogly chodzic.... ok,,, bolalo ´je, ale chodzily.... w tym roku ( jest pazdziernik!!!) byly wekowane JEDEN r4az... maja super kopyta: ale chodza op piasku, zwize, betonie asfalcie.... nie pracuja.... jazda zadku, chow bezstajenny, co nie oznacza pod golym niebem... nie bede pisala, ze nie maja podkow, ale tyle dzieci z tego forum tez powinny wiedziec (2014/10/11 23:03)

Katarzyna Werkowacz

Stary post, nie wiem czy jest sens odp. ale moze ktos to kiedys przeczyta :)
wg mnie kowal/ werkowacz o wiele za duzo zbiera z kopyt. Spotkalam sie wielokrotnie z  wlascicielami narzekajazymi, iz konie sa obolale nawet do 2-och tygodni po werkowaniu. Jest to ewidentny brak wiedzy u werkujacego- wykrawa to,co widzi ze "naroslo" nie wiedzac to czego dane struktury kopyta sluza... mam nadzieje, ze do tej pory problem sie jakos rozwiazal... zadnej chemii, o ile nie rozwija sie zadna infekcja.
:) (2014/12/27 22:32)

Gorąca piątka