Wszystko co koniom potrzebne - pomożecie?

/ 16 odpowiedzi
Hej! Moglibyście dokładnie wszystko przemyśleć i wypisać mi WSZYŚCIUTKO co koniom jest potrzebne. Chodzi mi również o np. : stodołę, siodło, stajnie, szczotka miękka, derka na zimę, itp. itd. Po prostu wszystko, tak jakbyście musieli wszystko sami zbudować i kupić dla konia (wchodzi w to też owies xD ). Jakbyście mogli to bardzo proszę, dopiszcie z boku cenę tych rzeczy (ok.). Stajnia tak na ok. 5 koni, do tego kryta hala, ujeżdżalnia, myjka. ;>Tak na przyszłość bym chciała wiedzieć. ;>> Wielkie dzięki!! Jeszcze 1. Ile 1 koń zjada owsa, siana i zużywa słomy na miesiąc? Tak około, i ile to miesięcznie kosztuje? 
Pozdrawiam
Nana 33 ;>>
jestemzlasu

Odpowiedź na to pytanie zajęłaby parę stron, a i tak nie byłaby wyczerpująca.

1 - sprzęt: asortyment i ceny sama możesz sobie sprawdzić w sklepach internetowych, ale każdy koń będzie potrzebował czego innego - inaczej wyposażysz klacz hodowlaną, a inaczej konia do WKKW, w przypadku tego drugiego koszt sprzętu, preparatów pielęgnacyjnych, suplementów itp. może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

2 - wyżywienie: jeden koń nie je owsa w ogóle, drugi pochłonie kilka kg dziennie, pasze, witaminy, sieczki i inne cuda. Koszty - nieporównywalne.

3 - stajnia: można postawić szopkę z desek składającą się wyłącznie z boksów, można stajnię murowaną z zadaszonym korytarzem, paszarnią, siodlarnią, pomieszczeniem socjalnym itp. Tak więc za mało danych do oszacowania kosztów.

4 - kryta hala, ujeżdżalnia: jeśli mówimy o obiektach wymiarowych, z profesjonalnym podłożem, to koszty idą w miliony złotych i zależą od wielu czynników, nawet od umiejscowienia na mapie kraju. Jak wyżej - za mało danych. (2012/08/23 12:27)

nana 33

Dobrze, więc może zająć kilka stron! ;>Możecie wymienić mi jakie masci kupić itp.?Stajnia- nie za duża, murowana i zadaszona, bez siodlarni, paszarni i pomieszczenia socjalnego, po prostu budynek w którym jest 5 boksów. Teraz możesz powiedzieć ile ok? Kryta hala, nie wiem jaka duża, ale na pewno nie ogromna. Ściółka - zwykłe trociny.A na ujeżdzalnię piasek. Zwykły, drewniany płot. Co do sprzętu, wypiszcie mi te rzeczy niezbędne, jakie derki, maście itp.itd.  (2012/08/23 13:52)

dudusiakowa

Dziecko drogie myślisz, że komuś chce się pisać kilka stron o takich rzeczach, kiedy wujek google nie gryzie i wszystko możesz znaleźć w necie? Ludzka głupota nie zna granic. (2012/08/23 14:30)

M-koniara-29

dudusiakowa nie tak ostro, pani żabka >/

Czym jest wujek google w porównaniu do ludzi, którzy mogą doradzić?
Jeżeli tutaj ktoś o czymś zapomni to zawsze ktoś inny dopowie :) (2012/08/23 16:38)

nana 33

Dudusiakowa, po pierwsze zadałam pytanie, a twoja wypowiedź nie jest na nie odpowiedzią..
Jeśli nie chce Ci się pisać lepiej nie pisz nic! ;>
A po drugie.. Kto tu kogo dzieckiem nazywa? o.0 Nie wiem ile masz lat (tak samo jak ty nie wiesz ile lat mam ja), ale na twoim avatarze wyglądasz na GÓRA 11 lat ( jeśli jesteś starsza - nie piszę tego ze złośliwości, po prostu jestem szczera), więc jeśli masz tyle lat na ile wyglądasz, to "dziecko drogie" weź się zamknij, bo ja potrzebuję pomocy osób, które się na rzeczy znają!.. ;> (2012/08/23 19:18)

dudusiakowa

To miłe, że mnie aż tak bardzo odmłodziłaś :) (2012/08/23 19:42)

dudusiakowa

Ja po prostu usiłuję Ci uświadomić, że zamiast zaśmiecać forum możesz to wszystko znaleźć w necie (projekty stajni razem z cenami itp.) jak napisała jestemzlasu koszty są przeróżne w zależności od jakości, marki. Więc jeżeli chcesz aby ktoś Ci pomógł napisz coś więcej. Czy sprzęt do jazdy chcesz firmowy, czy używany itp. To naprawdę wiele ułatwi. (2012/08/23 19:47)

nana 33

Dobrze. ;) Więc zadaj mi pytania, a ja Ci na nie odpowiem, wtedy bedziesz mogła mi pomóc. ;>
A co do sprzętu - nowy. (2012/08/23 20:06)

Lys Royal

Komplet szczotek + zgrzebła + kopystka + grzebień do grzywy i ogona  - około 70 zł

Derka polarowa - około 100 zł

Uwiąz, lonża - ok. 20 zł każde 

Kantary ( powiedzmy 3 *) - około 90 zł 

Ogłowie + wędzidło + wodze - ok. 150 zł

Siodło + strzemiona + puśliska - ok. 1000 zł

Czapraki ( powiedzmy 3 *)- zależy od firmy ale ok. 200 zł

Napierśnik z wytokiem - ok. 150 zł

Ochraniacze skokowe - ok.150 zł

Owijki - ok.40 zł

Lizawka z minerałami - ok. 20 zł

Wiadra na wodę, owies - ok. 100 zł

Słoma - zależy ile i dla ilu koni ,ale około 500 zł dla jednego konia. 

Siano - zależy dla ilu koni, ok. 400 zł na jednego konia  

Stajnia - dla jednego konia taka mała, przydomowa - ok. 10 tys. 

Ogrodzenie ( pastuch elektryczny ) - ok. 300 zł 

To tak z grubsza :) Ale myślę, że pomogłam :) 

Pozdrawiam :) 

(2012/08/28 17:24)

nana 33

Wielkie dzięki Lys Royal!! ;> (2012/08/28 19:07)

Lys Royal

spoko ;> aha i koszt stajni dla np. 3 koni będzie tylko trochę większy coś ok. 13 tys. :)  (2012/08/30 13:11)

jestemzlasu

Co ujmujesz w tych 13 tysiącach? W jakim standardzie będzie to stajnia i czy liczysz koszty robocizny?
Przypominam, że nana pytała o stajnie murowaną.
Nawiasem mówiąc siodło ze strzemionami i puśliskami za 1000 zł będzie z bardzo niskiej półki, ale co kto lubi. (2012/08/31 08:28)

amazonka91

To ja podrzucę kilka przydatnych linków, bo widzę, że jesteś początkująca ;)
sprzęt jeździecki
Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb. Jak skompletować skrzynkę z niezbędnymi rzeczami masz tutaj. Informacje o tym, co je koń - tutaj. A potrzebne mu witaminy - tutaj.

(2012/08/31 10:22)

Wiki123

Bardzo trudno odpowiedzieć na twoje pytanie,ponieważ ceny są różne,siodło może kosztować 600 zł,a może też kosztować 6000 zł,więc nikt nie może na to pytanie odpowiedzieć,jeśli tak bardzo zależy ci na odpowiedzi to powinnaś napisać,coś więcej,np. jaka firma,itp.Niestety ja się na tym nie znam i nie mogę ci w tym pomóc i myślę,że nawet jeśli ktoś to wie,to nie będzie pisał na 2 strony.Sądzę,że powinnaś porozmawiać z właścicielami stajni i koni,bo oni wiedzą o tym najlepiej ;) (2012/08/31 11:35)

nana 33

Dzięki. Jak już pisalam, takie wiadomości na przyszłość. ;> A o siodłach myślalam za ok. 3,5 tys. , żeby były dobre dla konia i wygodne ;d (2012/09/01 10:22)

selgom98

polecam zajrzeć na strony sklepów jeździeckich- tam masz wszystko co koniom potrzebne(sprzęt, pielęgnacja, stajnia, itp) i sama się zorientujesz co chcesz, ile, jakiej firmy i za ile. Bo nam tu trudno powiedzieć. Serdzecznie pozdrawiam i życzę powodzenia :) (2012/09/01 14:02)

Gorąca piątka