Wycieranie ogona u konia - wycieranie zadu konia - co mu jest?

/ 4 odpowiedzi
Mój koń od nie dawna strasznie wyciera zad. Cały czas go swędzi. Na dodatek jest niespokojny. Czy to może być zarobaczenie??? Na wiosnę był odrobaczany. Zdjęcie przedstawia jego łajno, które znalazłem dzisiaj na jego padoku (łajno na pewno sprzed kilku dni) . Widać na nim niepokojące pomarańczowe skaczące owady, których nigdy wcześniej nie widziałem. Czy to pasożyty???   

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

magia86

W stałym stadzie najczęściej sprawdza się odrobaczanie 2x do roku, jednak zdarza się, że trzeba to robić częściej, zwłaszcza, jeśli do stada przychodzą nowe osobniki. Tarcie ogona to ewidentny sygnał, że pora podać pastę WSZYSTKIM koniom. A te robaki na zdjęciu to raczej z tych, co na kupie usiadły. (2014/08/28 20:03)

karunia100

Możliwe, że ma grzybicę, zaopserwój, czy skóra na ogonie się marszczy. Koń może mieć też alergię. Przy każdym z przypadków obowiązkowa jest kontrola weterynarza (2014/08/29 13:02)

macieku2001

Czyli muszę go odrobaczyć. Które preparaty do odrobaczenia polecacie w stosunku jakość-cena i gdzie najlepiej je kupić???    (2014/08/30 21:04)

Szary Pielgrzym

Maciek , jest taka stara zasada , nie leczy się konia samemu . Tylko bardzo doświadczeni hodowcy w ograniczonym zakresie mogą leczyć samemu swoje konie .

W przypadku twojego konia konieczna jest wizyta veta , trzeba ustalić czy to jest to zarobaczenie , grzybica czy pasożyty i dobrać odpowiednie leki .  (2014/08/31 11:40)

Gorąca piątka