wyjazdy integracyjne połączone z jazdą naturalsową

/ 2 odpowiedzi
Drodzy forumowicze,
Mam do bardziej doświadczonych osób na forum prośbę o opinię. Otóż zajmuję się nowymi programami w firmie prowadzącej w hotelach i ośrodkach konferencyjnych dowolne szkolenia biznesowe, team building i inne dla działów sprzedaży (http://www.szkolenia-integracyjne.pl).  A ponieważ z zainteresowań jestem milośniczką jazdy naturalsowej i pozytywnej, wewnętrznej motywacji konia bez palcatu, chcę wpłynąć na naszego dyrektora, że dałoby się zrobić tego typu  symulacje szkoleniowe, gry integracyjne lub też wyjazdy konferencyjne  oparte na zabawach z końmi: ćwiczenia motywujace konia do okreslonych zachowan bez krzyku i bicia, praca z konmi w stajni itp (widziałam cos takiego na kursie w Hiszpanii gdzie młodzież uczono komunikacji z koniem szeptem i bez palcata).  Wówczas przy odrobinie szczęścia udałoby mi się pożenić biznes z hobby.  No i stawiam sobie pytanie,  z których dziedzin szkolenia, albo gry i symulacje  lub też konferencje i wyjazdy bylyby Waszym zdaniem ciekawe dla osób, których konie jako takie mniej interesują ale poznając relacje z koniem, te osoby uczą się siebie, swojej osobowości, komunikacji pozytywnej....
Jeżeli w wolnej chwili ktoś z Was miał porady czy sugestię, będę Waszą dłużniczką.  To mogą być szkolenia wszelakiego typu – jestem otwarta na wszelkie programy czy dziedziny. 
A może jakaś osoba uczestniczyła w fajnych i ciekawych szkoleniach albo wyjazdach powiazanych z konmi – to zarekomendujcie coś . Mam na myśli szkolenie, które faktycznie czegoś uczyło, ale także zakładało różne zespołowe zabawy,  gry scenariuszowe, albo symulacje. Optymalnie jakby to był wyjazd na przykład do jakiegoś uzdrowiska i niezły hotel. 
Nie za wiele oczekuję od życia?
Czy też wręcz przeciwnie na to można spojrzeć – może któreś szkolenia zaliczyły porażkę – to także to byłaby wartosciowa opinia. 
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)
azielik

No i link mi się nie wkleił a chciałam się poprawić: http://www.szkolenia-integracyjne.pl/wyjazdy  - tu chciałabym stworzyć oferte szkolen z koniem w roli psychologa ludzkiej duszy, mentora nieagresywnej komunikacji i prawdziwego partnerstwa opartego na wewnętrznej motywacji, a nie przymusie, sile i hierarchii. Swoją drogą, czy w Polsce ktos łaczy naturalsowanie z edukacją inną niż tylko ujeżdzanie? (2018/03/06 08:41)

MalwinaL

Myślę, że dla laików odpowiednia byłaby sama możliwość kontaktu z koniem, najlepiej na wolności (mam tu na myśli brak uwiązów et cetera). Wiem jakie to strasznie ekscytujące uczucie, kiedy zwierzę podejdzie do Ciebie samo od siebie, tak bez przymusu. Najpiękniejszym (acz nie wiem, czy realnym) rozwiązaniem byłoby gdyby każdy uczestnik miał "swojego" konia. Miałby wtedy na przykład pewne zadania do wykonania - musiałby spróbować nakłonić konia do ich wykonania nie mając do dyspozycji żadnych materiałów. Może ciekawe byłoby horse-agility, oczywiście na odpowiednio niższym poziomie. Myślę, że dla osób mało związanych z jeździectwem sama teoria byłaby niezbyt interesująca, bardziej taki żywy kontakt z koniem. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Malwina (2018/03/06 20:22)

Gorąca piątka