Wynajmowanie boksów dla koni -- > Pordacy ( początkujący)

/ 2 odpowiedzi
Witam , od razu przejdę do tematu :) .

Posiadam bezużyteczne  budynki gospodarcze , ostatnio pomyślałem żeby odnowić je trochę , przerobić na boksy dla koni , które później bym wynajmował osobą zainteresowanym. Ponadto posiadam ok 2 hektarów pola tak więc wybieg gwarantowany , jezioro , lasy , łąki wokoło również :) . Nie będę ukrywać.. chodzi mi o zarobek , biznes . Chciałbym się od was dowiedzieć czy jest to opłacalne , czy są zainteresowani ? Boksów mogłoby być ok 5 w zależności od koni ( wielkości , rasy ) oraz samego klienta :)  .
Mieszkam w Wielkopolsce , ok Śremu :)

rumel

To zależy - jak daleko jest od większych skupisk ludzkich, jaki jest dojazd? - To podstawa.
Warto zastanowić się też już "przed" jaki ma być kształt usługi i zakres oraz potencjalny odbiorca - czyli mówiąc po ludzku - tylko hotel dla koni, czy pełen asortyment - łącznie z trenerem, zabiegami pielęgnacyjnymi, użytkowaniem konia itp. Nie pozwól by Twoim doradcą stały się problemy, na które "wystawią Cię" Twoi Klienci....
Co do zarobku i innych spraw z tym związanych - mogę Ci co nie co na priva napisać - jeżeli jesteś zainteresowany - tu nie mogę z racji TK i ODO. (2014/02/23 19:01)

Szary Pielgrzym

Opłacalność tego interesu zależy również od tego czy znasz się na koniach czyli , znasz zasady dotyczące karmienia , pojenia , pielęgnacji koni . Czy potrafisz wychwycić wczesną kolkę , ochwat , kulawiznę , potrafisz opatrzyć drobne skaleczenia ,urazy . Innymi słowy , dajesz ful serwis czy też tylko boks i wybieg a właściciel konia niech się sam o resztę martwi . Sądzę że większość ludzi mających konie woli zapłacić wyższą cenę za profesjonalizm obsługi i bezpieczeństwo konia , niż tylko za sam boks , wybieg i nic poza tym .

(2014/02/23 21:29)

Gorąca piątka