Zagalopowanie na dobrą nogę

/ 1 odpowiedzi
Witam.Jak zagalopować na dobrą nogę - wiem. Nawet umiem. Problem w tym, że tylko na jedną stronę (lewą). Z drugą jest wielki problem. Choćbym nie wiem jak się starała wyjdzie to bardzo rzadko. Niedługo jadę na zawody (co prawda towarzyskie, ale jednak chcę wyjść jak najlepiej) i to jedyna rzecz, której nie umiemy wykonać. Rossie (5 lat) nawet wygodniej galopuje się w tą jedną stronę na złą nogę, bo widzę, gdy już galopuje na ,,tą dobrą'' to nienaturalnie wygina głowę w zewnętrzną stronę. :(Pomocy!Dziękuję za każdą pomocną odpowiedź!
Azureg

Jeśli chodzi o zagalopowanie na dobrą nogę, a czytając rozumiem, że jest również problem z koniem. Najlepiej zagalopować na dużym kole, tak aby dać koniowi czas na zrozumienie pomocy. Mieć równy kłus, koń opanowany, na kontakcie. Przygotować konia pokazując, że 'coś będzie się dzialo', prosząc go o skupienie na sobie. Półparada, wewnętrzna łyka pozostawiona na popręgu, zewnętrzna delikatnie cofnięta. Wewnętrzna wodza przystawiona do szyi konia, zewnętrzna odstawiona od szyi (jeśli szukasz wygięcia)  i równoczesny, delikatny nacisk łydek. Przy pierwszych zagalopowaniach warto sobie przesadnie wygiąć konia, aby nie miał wyboru zagalopowania na złą nogę. Tak jak wspominałam, początkowo na dużych kołach, z czasem można je zmniejszać, zmieniać na volty, w zakrętach i na prostych ścianach. Najważniejsze to wygięcie i przygotowanie :) (2017/07/22 02:14)

Gorąca piątka