Zajeżdżanie młodego konia

/ 1 odpowiedzi
Chciała bym zajeżdżać konia.Jest duże prawdopodobieństwo że klacz którą współdzierżawię będzie miała źrebaka.Jeszcze nic pewnego,ponieważ dopiero została pokryta.Mimo to chciała bym wiedzieć jakie umiejętności powinien posiadać jeździec?  Umiem lonżować konie,na grzbiecie też sobie radzę ;) ,nie boję się wsiąść na nerwowe i "trudne" konie,jestem cierpliwa.Co prawda współdzierżawię klacz i bardzo ją kocham ale chyba jak wielu pragnę mieć konia który będzie ze mną od źrebaka :)
jestemzlasu


Żeby móc zajeżdżać konia trzeba umieć... zajeżdżać konia. To zupełnie inna praca z koniem ujeżdżonym, nawet "trudnym i nerwowym". Zresztą to, że się nie boisz wsiadać na takie konie nie oznacza jeszcze, że potrafisz z nimi pracować.
Ale wszystko przed tobą. Do czasu zajeżdżania tego planowanego konia masz jeszcze co najmniej 4 lata. Pomijając to, że do tego czasu współdzierżawa może by tylko wspomnieniem oraz to, że właściciel koni może sobie wybrać zupełnie kogoś innego do pracy z młodym, masz szansę się przygotować.Powinnaś znaleźć dobrego szkoleniowca, który zajmuje się również układaniem młodych koni, podnosić pod jego okiem swoje umiejętności jeździeckie i równocześnie uczyć się zasad pracy z młodym koniem. Z czasem, jeśli będziesz robić postępy, powinnaś dostać zadania do samodzielnego wykonania pod okiem trenera. W cztery lata masz szansę zdobyć umiejętności dające podstawy do samodzielnej zajazdki. Nie zdobędziesz co prawda solidnego doświadczenia, ale jak się uprzesz to tego konia jakoś tam zajeździsz.
To wszystko jedynie pod warunkiem, że będziesz pracować regularnie, sumiennie i dokształcać się z dobrych książek. Poświęcisz na to dużo czasu, większość życia towarzyskiego, pewnie trochę dobrych stopni w szkole, relacje ze znajomymi, wypielęgnowane paznokcie i sporo innych rzeczy.Więc do dzieła, bo czas ucieka!  (2014/08/30 11:22)

Gorąca piątka