Zawody jeździeckie wymogi formalne brązowa odznaka jeździecka

/ 9 odpowiedzi

• konto usunięte

WKKW
Czy jak umiem galop i skoki przez bardzo niskie przeszkody(skoki kłusem)mogę zdobyć brązową odznakę?
I czy można startować w zawodach(najbardziej zależy mi na WKKW)bez brązowej odznaki???
Wikusioweziowata

WKKW na pewno nie. Bo nie są organizowane Towarzyskie WKKW (co najmniej nie często i mało jest takich ośrodków...). ( na towarzyskie zwykle nie są wymagane inne dokumenty niż paszport z aktualnymi szczepieniami).
Wątpię czy jesteś gotowa na WKKW, bo tam są nie tylko "niskie przeszkody" ale i np. żywopłoty, jakieś wymyślne pochylnie , skakanie pod górę, z górki , po wjeździe na górkę. To nie takie hop siup. No i dokumenty w razie regularnych startów (poza towarzyskimi) :
 - Szczepienia aktualne,
 - Licencja sportowa konia
 - Licencja sportowa zawodnika ( aktualne badania lekarskie u lek. Sportowego).
 - Ubezpieczenie ,
 - Jak jesteś nieletnia, to zgodę rodziców.

Brązowa odznaka... Tu masz wszystko wypisane (teoria, czworobok i parkur) : http://www.blogkonie.pl/2008/03/01/odznaki-jezdzieckie-pytania-czworoboki-parkury/

Wiesz, do tego zalicza się też teoria, nie tylko z jazdy.

Pozdrawiam, Marzena. (2011/11/30 16:02)

karmenka

popieram wypowiedź Wikusioweziowata.piszesz że skaczesz tylko z kłusa, na każdych zawodach skokowych ( czy skoki czy kros)musisz skakać z galopu!! i to nie taki niskie przeszkody szczególnie przy kros i (albo jak napisałaś WKKW ale to jest najtrudniejsze) i ty i końmusicie być baardzo wszechstronnie przygotowani (2011/11/30 18:05)

karmenka

na odznace masz koperte z drągami 50 cm 2X stacjonate 70cm i okser 80 cm.z galopu. więc wiesz to nie są jakieś bardzo niskie przeszkody jeżeli ty nigdy z galopu nie skakałaś, pewnie jeszcze musisz się wiele nauczyć i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy (2011/11/30 18:06)

joanna76

Moim zdaniem nie jesteś gotowa jeszcze na brąz. Jednak to nie powód do smutku, każdy ma swoje tempo nauki i poćwiczysz trochę w szkółce i być może za rok spróbujesz. :)
WKKW są dość trudne, sama kiedyś byłam i nie za dobrze wspominam. Potrzeba przede wszystkim porozumienia z koniem i najlepiej własnego konia. (2011/11/30 18:35)

użytkownik19339

A na jakie zawody jestem gotowa(przeszkody to ok.60 cm.więc przesadziłam z tym niskie). (2011/12/01 19:59)

karmenka

wiesz no ja przez dłuższy czas jeździłam na zawody towarzyskie małe ujeżdżeniowe i niskie skoki, nie trzeba wtedy odznaki ani licencji. ale powtarzam po raz kolejny na prawie każde zawody (nawet towarzyskie, skokowe!!) musisz umieć pokonać przeszkodę z galopu! (a pisałaś wcześniej że potrafisz tylko z kłusa) (2011/12/02 14:50)

Wikusioweziowata

Nie przesadziłaś z tym "niskie" ponieważ takie to są nawet na brąz odznakę zbyt małe.

Nie śpiesz się tak do zawodów, poćwicz skoki z galopu. Potem pojeździj w teren, poskacz przeszkody terenowe (ponieważ w WKKW  masz całą próbę o nazwie kros, gdzie musisz pokonać przeszkody naturalne typu wiatrołomy, żywopłoty itp.).
  Musisz wiedzieć jak uspokoić konia, gdy nagle okaże się że jakiejś przeszkody nie mieliście na treningu, a na zawodach jest. To jest bardzo ważne, bo jeśli tego nie będziesz umiała, to konik może się dziwnie zachować (np. wysadzić Cię z siodła na przeszkodę) ;) (2011/12/02 16:19)

karmenka

i tak to sie może skończyc... (2011/12/03 20:49)

użytkownik19339

Dzięki za rady:)Instruktorka już mnie uczy skoków z galopu:)) (2011/12/20 21:34)

Gorąca piątka