Złe traktowanie koni?

/ 2 odpowiedzi

Hej.
Dziś po drodze do domu widzialam 2 konie. Nie byly na pastwisku tylko na łańcuchach przy drodze,bardzo mnie to zdziwiło.. ale to jeszcze nie wszystko. Gdy kilka godzin pozniej szlam  do tamtych koni byly juz na pastwisku ale miały związane przednie kopyta, odleglość miedzy kopytami to ok 50 cm... Więc po co pastwisko skoro nie mogą biegać.? Kopyta maja związane już od 3-4 dni... coś jest nie tak. Czy mogę coś z tym zrobić?
SrokatyArab


Pętanie koni zimnokrwistych to na wsiach całkiem częsty obrazek. To metoda wypasu stosowana od setek lat i chociaż może budzić kontrowersje, o ile konie nie są zaniedbane, wychudzone, nie mają ran spowodowanych pętaniem, nie ma podstaw do interwencji, bo nie jest to znęcanie się. Tak więc obawiam się, że niewiele możesz zrobić. Na pocieszenie powiem, że zdecydowana większość tych koni jest nauczona i przyzwyczajona do takiego trybu pastwiskowania, a zarówno z pętami jak i łańcuchem radzi sobie całkiem dobrze. (2014/06/04 12:42)

misio


Moim zdaniem powinnaś się czegoś dowiedzieć bo już żaden człowiek tak nie robi więc jeźli się czegoś dowiesz to może okazać się że konie są źle traktowane sprubuj jeźli możesz to tam poźedz i sprawdz jak to wszystko działa nawet jeżeli  nic nie robią to trzeba wiedzieć dla świętego spokoju. (2015/01/01 15:03)

Gorąca piątka