Złota odznaka jeździecka

/ 7 odpowiedzi
Hej :)mam pytanie: gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do pytań na złotą odznakę? w sensie nie proszę nikogo o odpowiedzi (gdyby ktoś to tak zrozumiał) tylko chciałabym wiedzieć czy jest to w jakiejś książce? Jeśli tak to prosiłabym o dokładny tytuł tej książki ;)Dzięki :)
tusia336

na str PZJ są tylko pytania a ja chciałabym wiedzieć gdzie mogę szukać odpowiedzi na te pytania bo niektóre są nie do końca jasne dla mnie i chciałabym wiedzieć jak sformułować do nich odpowiedź tak żeby była poprawna...więc czy jest jakaś książka? tak jak w przypadku odznaki brązowej była "Akademia Jeździecka" tom I W. Pruchniewicza (tam można było zajrzeć sobie żeby zobaczyć szerzej opisane odp na pyt).  (2013/10/18 21:58)

martakropa

Z tego co wiem, na złotą odznakę trzeba właśnie pytania opracować samodzielnie i na tym polega trudność tego egzaminu. Nie istnieją gotowe odpowiedzi na te pytania (2013/10/22 16:33)

Ania S

Na złotą nie ma odpowiedzi. Pytania są pisane na podstawie Akademii Pruchniewicza. Natomiast prawda jest taka, że jak przejrzysz dokładnie pytania na brązową i srebrną to znajdziesz większość odpowiedzi na złotą. Poza tym w tych pytaniach chodzi jedynie o to, że sprawdzić czy zdający umie już myśleć czy nie. Pozostałe odpowiedzi są w większości książek dostępnych na rynku, ale na różnych stronach jeździeckich. Jednak ja jak wspominam swój egzamin na złotą to zestaw sobie, a pytania sobie :p były na myślenie albo na ogólną wiedzę z zakresu tego co się dzieje w świecie jeździeckim.  (2013/10/22 20:21)

galoopem

JEŚLI NIE ZNASZ ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA, TO GDZIE TY SIĘ NA ZŁOTO PCHASZ? Serio, to nie są trudne pytania, bo to wiedza podstawowa. Możesz szukać odpowiedzi na te pytania w internecie, w książkach, ale mimo wszystko jednak najlepiej jest rozumieć o czym się mówi, nić wykuć na blahę i tyle ;) (2013/10/25 13:45)

tusia336

Ehhh... na większość pytań odpowiedź znam ale chodzi mi o pytania typu "Omów najczęściej stosowane rodzaje wędzideł – podaj ich wady i zalety" i jakie wędzidła są najczęściej stosowane (według nich) bo według niektórych są takie a według innych takie i o to mi tylko chodzi.
PS. galoopem nie obchodzi mnie twoje zdanie na mój temat, ja wiem swoje i ty nie musisz mi tłumaczyć czy MOGĘ zdawać odznakę czy NIE, to moja sprawa i denerwują mnie ludzie którzy oceniają moje zdolności po JEDNYM pytaniu...ja się pytam tylko o możliwość sprawdzenia czy to o czym myślę jest dobrze czy nie i nie widzę powodu żeby od razu mnie tak oceniać. (2013/11/01 20:36)

sarucha 10

Podstawowe wędzidła znajdziesz w pierwszej lepszej książce. Najlepiej w Akademii Jeździeckiej. (2013/11/02 10:53)