zostać w tej stajni?

/ 9 odpowiedzi
witajcie ! Mam do was pytanie ,a mianowicie zastanawiam się czy zostac w tej stajni .Instruktor jest spoko,konie też ale poziom nauki to jakaś tragedia ,nawet nie można skakać tylko cawaletti i dragi.Zostać ?
SrokatyArab

Nie. Chyba, że nie zależy ci na tym żeby nauczyć się jeździć, a tylko przyjemnie spędzić czas, to zostań. Z resztą skoro instruktor uczyć nie potrafi to wcale nie jest spoko. (2014/06/05 18:15)

SrokatyArab

Nie. Chyba, że nie zależy ci na tym żeby nauczyć się jeździć, a tylko przyjemnie spędzić czas, to zostań. Z resztą skoro instruktor uczyć nie potrafi to wcale nie jest spoko. (2014/06/05 18:40)

eniiperla

To nie chodzi o to że nie potrafi przekazać wiedzy tylko jest przewrażliwiona dla niej wszystko jest niebezpieczne (2014/06/05 19:01)

Kilimka1

Pytanie pierwsze. Od jakiego czasu SYSTEMATYCZIE jeździsz?

Pytanie drugie. Czy uważasz,że jesteś na takim etapie wyszkolenia, że cavaletki i drągi to ujma na honorze ?

Pytanie ostatnie. ;) Czy skoki są według ciebie drogą do nauki jazdy ? Bo prawdę mówiąc wcale nie trzeba umieć skakać aby dobrze jeździć, a można skakać i prawie nic nie umieć ;) a sprawdzianem umiejętności będzie posadzenie delikwenta na trudniejszym koniu;)  Czy jesteś na etapie zrozumienia tych wytłuszczonych zdań- kluczy w prawdziwym jeździectwie ? (2014/06/05 19:41)

eniiperla

Jeżdżę już ponad 3 lata 1 w tygodniu :) według instruktorki jestem gotowa na skoki ale tu nowy probrem w stajni są tylko 3 konie ( wszystkie mizerne doświadczenie w skokach ale dobre w ujeżdżeniu ) i dlatego niby nie skaczą.Wiem żeby dobrze jeździć nie trzeba skakać ale według mnie to przydatna umiejętność ;) (2014/06/05 20:11)

Kilimka1

I wyjaśniło się.. okazuje się, że konie są dobre ujeżdżeniowo.. czyli sprostujmy: brak skoków nie równa się tragicznemu poziomowi nauki. A często jest wręcz odwrotnie.Skoki to przydatna umiejętność, zależy co nas w jeździectwie interesuje, np rajdy nie kładą takiego nacisku na wysoki poziom umiejętności skoków, w ujeżdżeniu to już w ogóle inna kwestia, choć przeskoczyć ,,coś tam" każdy koń potrafić może.. jeśli wybitnie interesuje cię skakanie, a nie tylko pewna umiejętność przeskoczenia od czasu do czasu przeszkódki do metra /na przyzwoitym poziomie/.. to w swym pytaniu masz odpowiedź. Przez net nikt nie potrafi osądzić czyichś umiejętności tylko na podstawie określenia:  bo jeżdżę 3 lata.. ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś sprawdziła swe umiejętności w innej  stajni nastawionej na skoki, dobra stajnia szybko cię zweryfikuje, choć można trafić na ośrodek który poza skokami nie ma nic więcej do zaoferowania, a konie kończą swój ,,przebieg" w wieku 8 lat ;) Domyślasz się co mam na myśli ?
(2014/06/05 22:33)

siskiss

jak dla mnie poziom nauki zależy bezpośrednio od instruktora, jego pomysłowości, inicjatywy i w ogóle. Napisałaś : "instruktor jest spoko, konie też, ale poziom nauki to jakaś tragedia". Sama sobie przeczysz. Chyba, że miałaś na myśli charakter tego instruktora, że jest "spoko".
Kolejną rzeczą nad którym musisz się bardzo zastanowić to, to czy chcesz jeździć sportowo czy rekreacyjnie. I czy na pewno jesteś na tyle wytrenowana, żeby zacząć skoki. Poza tym nie lepiej potrenować najpierw ujeżdżenie, równowagę, spokojny, zrównoważony i bezpieczny galop ?
Na pewno kilka osób oburzy się ponownie na moje słowa, ale muszę ^^
Osobiście uważam, że aby zacząć skoki, musisz mieć równowagę i fajny galop - o tym już wspomniałam. Oczywiście można skoczyć kilka przeszkód z kłusa, ale czy na tym Ci zależy ? Na skokach z kłusa, bez konkretnego treningu ? Wątpię.
Podstawą jest zastanowieniem się na czym Ci zależy - na sporcie czy rekreacji.
Powodzenia,
siskiss (2014/06/06 19:13)

eniiperla

Właśnie myśląc spoko miałam na myśli charakter instruktorki ;) Właśnie się dowiedziałam że można skakać.I dziś na lekcji miałam pierwsze skoki :) i szczerze mówiąc to dobrze się w tym czuję i instruktorka powiedziała że mogę skakać częściej co mnie bardzo cieszy (2014/06/06 21:23)

siskiss

no i widzisz, kłopot sam się rozwiązał ;) (2014/06/06 23:51)

Gorąca piątka