Źrebak czy dorosły koń

/ 30 odpowiedzi
Renizi

Nie masz już 15 lat tylko masz dopiero 15 lat.Uważasz ze nabierzesz doświadczenia ucząc się raz w tygodniu?Prosta matematyka. Rok ma jakieś 52 tygodnie. Ucząc się raz w tygodniu da ci to 52 dni w sumie. Policzmy ze to będą dwa miesiące. Takie będziesz miała doświadczenie. 2 miesiące. Osobiście nawet nie oddałabym w dzierżawę osobie w takim wieku i z takim stażem jeździeckim.Chcesz tego konia trzymać u siebie?
Sory ale koń to nie jest zabawka ani nawet nie jest to zwierze na którym się tylko jeździ. Jesteś na etapie kiedy to wszystko wydaje ci się proste. Ciekawe czy będziesz wiedziała do kogo się zgłosić aby kupić pastę na odrobaczanie, co zrobić w przypadku kolki i jak postępować z zapoprężonym koniem. Ciekawe czy w ciągu tych 52 dni nauczysz się rozpoznawać podstawowe końskie choroby i będziesz wiedziała do której z nich masz wzywać weta. 
Tak...kup sobie za rok źrebaczka i postaw go przed domem, a my za rok będziemy łamać głowę nad tematami typu "konik mnie zdominował co zrobic?" czy "Mój koń dostał kolki a jadł tylko resztki z obiadu."
Pamietaj że niektórzy jeźdźcy nawet po 10 latach nie mają dostatecznego doświadczenia aby móc posiadać własnego konia. Człowiek uczy się ciągle, a pierwszy koń powinien mieszkać w stajni - gdzie sa ludzi którzy sie na tym znaj (2012/08/30 23:00)

amazonka91

Popieram wypowiedzi poprzedników, że nie powinnaś kupować konia. Nawet za rok nie będziesz miała wystarczającego doświadczenia, by samodzielnie się nim zająć. Jeśli w grę wchodziłoby trzymanie go w czyjejś, większej stajni, gdzie byliby doświadczeni jeźdźcy i obsługa stajni, to mogłabyś ewentualnie o tym myśleć, bo miałabyś pomoc osób znających się na rzeczy. Gdy koń będzie stał w Twojej przydomowej stajni, nie będziesz miała kogo zapytać o radę, czy poprosić o pomoc. Stanowczo odradzam. Tu masz link do podobnej do Twojej sprawy, gdzie wypowiedział się ekspert opieki nad końmi - klik. Poczytaj, przemyśl. (2012/08/31 10:32)

selgom98

pamiętaj, że jest takie powiedzenie " starszy jeździeć-młody koń, Mody jeździec- starszy koń"
Oczywiście nie tyczy to się wieku tylko doświadczenia. Z tego co piszesz wynika, że nie jesteś doświadczona skoro jeździsz 1,5 roku, więc polecam ci doświadczonego konia. A tak poza tym to przemyśl jeszcze raz czy na pewno go chcesz, bo wiesz, że koń to żywe zwierzę, a nie zabawka!!!! moja rada jest taka: zbieraj doświadczenie i dopiero za jakiś czas(5-10 lat) pomyśl o własnym koniu i niech to będzie koń już ujeżdżony. (2012/08/31 14:51)

-Equus-

Za 1,5 roku to może zaczniesz skakać, a to okropnie mało na posiadanie konia, a tym bardziej źrebaka. Za 5 tysięcy to ty możesz sobie kupić kontuzjowanego kuca szetlandzkiego z bardzo skromnym sprzętem - bo to nie tylko koń, ale też derki, czapraki, maści do kopyt, siodło, ogłowie, szczotki, kopystki... Wiesz po czym można poznać twój brak doświadczenia? Nawet po tym, że pytasz się, czy wziąć źrebaka czy dorosłego konia.

(2012/09/01 12:09)

Konikowa505

mam nadzieje, że robisz sobie jaja..

Ja też..
(2012/09/01 14:07)

Gorąca piątka